Barka na kampera

czwartek, 7 grudnia 2017
Monika Frenkiel

Zwykłe pływanie barką niektórym przestało już wystarczać. Producenci wodnych jednostek pomyśleli o tych, którzy lubią podróżować kamperami i umożliwili im to nie tylko na lądzie, ale i wodzie. 

[t][/t] [s]Fot. http://mueritzboot.de[/s]


Water-campery to rodzaj łodzi, na której pokładzie można zaparkować kampera albo przyczepę campingową. Jednostki bardziej niż barki przypominają promy i stanowią ciekawa alternatywę dla tych, którzy lubia spędzać czas na wodzie a jednocześnie podróżują własnym pojazdem campingowym. 


Kamper do zaparkowania na łodzi może mieć maksymalnie 8 metrów długości i wagę do 4,5 tony. Przy przyczepach natomiast do długości nie wlicza się dyszla, a maksymalny ciężar może wynieść 2,8 t. Pojazd zostaje stabilnie przymocowany do podłogi łodzi (instalacja trwa ok. godziny) i podłączany do pokładowego źródła zasilania (12V). Pod pokładem łodzi zainstalowane są zbiorniki na gaz i ścieki, przy czym szara woda z kampera przelatuje do pojemnika pokładowego. Także toaleta kasetowa może w każdej chwili zostać opróżniona do zbiornika na ścieki. Łodzie wyposażone są w GPS, echosondę, kamerę z ekranem, nawigację i radio CD oraz silniki zaburtowe o mocy 30 KM lub 60 KM. 


Wodne kampery stały się bardzo popularne u naszych zachodnich sąsiadów, na jeziorach Pojezierza Meklemburskiego. W okolicy jeziora Muritz możemy znaleźć kilka wypożyczalni tego typu jednostek. Co ciekawe, można wynająć samą łódź albo łódź z już umieszczoną na niej przyczepą campingową. Pływanie wodnym amperem nie wymaga żadnych licencji. 

 

Tagi: kamper, barka, turystyka
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 kwietnia

Linię mety okołoziemskich regat w Portsmouth mija s/y "Copernicus" pod Kpt. Zygfrydem Perlickim.
czwartek, 25 kwietnia 1974
Z Buenos Aires wyruszył w rejs do Polski s/y "Euros"; w czasie nieprzerwanej żeglugi załoga z Kpt. Henrykiem Jaskułą dopłynęła do Helu w ciągu 90 dni po przebyciu 8276 mil.
środa, 25 kwietnia 1973
Z Cannes (z postojem w Giblartarze) wyruszył w samotny rejs przez Atlantyk Alain Gerbault na "Firecrest"; dotarł do Nowego Jorku po 101 dniach żeglugi.
środa, 25 kwietnia 1923
Nieopodal Wysp Kanaryjskich podczas próby bicia rekordu żeglugi 24-godzinnej wywraca się katamaran "Mediatis Region Aquitaine".
wtorek, 25 kwietnia 2006
Henryk Jaskuła zdobywa patent kapitański.
niedziela, 25 kwietnia 1971
Na skały Hamstone w południowej Anglii wpada "Herzogin Cecile".
sobota, 25 kwietnia 1936